Minhauzena precības
Minhauzena precības
     Šis tiešām ir ielūgums uz kāzām. Neparastām kāzām. Minhauzena un Jakobīnes kāzām. Viņi jau vairāk kā 60 gadus precas, kopš izcilais latviešu dramaturgs Mārtiņš Zīverts ir uzrakstījis šo lugu „Minhauzena precības”.

     Šo sestdien un svētdien tas ir 2. un 3. februārī uz Jelgavas kultūras nama skatuves uzstāsies Ā. Alunāna teātra aktieri ar M. Zīverta lugu “Minhauzena precības”.

     Tā nav tikai kārtējā skaistā, kvalitatīvi iestudētā Ā. Alunāna teātra luga, tā ir īpaša arī ar to ka vienlaikus ir teātra galvenās režisores Lūcijas Ņefedovas 80 gadu dzimšanas dienas dāvana sev un skatītājiem.

     Komēdijā „Minhauzena precības” kādā sniegputeņa naktī piedzimst mīlestība, kas ar neredzamiem pavedieniem sasaista Duntes muižas īpašnieci Jakobīne un pasaulslaveno fantastu Minhauzenu. Taču pēc Jakobīnes uzmanības un labvēlības tīko arī vietējais augļotājs Uksens, kā arī Krievijas ķeizarienes favorīts Nariškins. Visi priekšnosacījumi jautriem pārpratumiem, tā lai nebūtu garlaicīgi nevienam :).

     Pieredzējuši aktieri, skaisti tērpi, ar radošu prieku un aizrautību radīta izrādes scenogrāfija un mūzika – jā, burvīga tikai šai izrādei sarakstīta Māra Lašmaņa mūzika. Esmu pārliecināts ka nosauktais pārliecinās ikvienu. Nāciet – nenožēlosiet!

     Pirmizrādes: 2.februārī plkst.17.00 un 3.februārī, plkst.14.00.

     Vairāk par izrādi šeit.